NINJUTSU İLE KENDİNİ SAVUN....

Kim korkar kapkaçtan

Uzakdoğu ustası Erdoğan Şenol'un verdiği Ninpo derslerine katılanlar tehlike anında kalem, kitap, şemsiye gibi eşyaları kendilerini korumak için kullanabiliyor

İBRAHİM EVRİM AYRAL (İZMİR-MERKEZ)

Kapkaçın ve kapkaççının önlenemeyen artışı karşısında çareyi kendi kendini korumakta bulan İzmirliler için Gymnasium Sağlıklı Yaşam Merkezi tarafından başlatılan Ninpo kursu büyük ilgi görüyor.
Uzak Doğu ustası Shihan Erdoğan Şenol tarafından Gymnasium Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde verilen kurslarda kendine güvenme, kendini koruma ve sağlıklı yaşamın sırları anlatılıyor.

AKIL, BEDEN, KALP ve RUH

Bayanların yoğun ilgi gösterdiği kursların Türkiye'deki öncüsü Shihan Erdoğan Şenol, 42 yıldır antrenman yaptığını ve 20 yıldır yurtiçinde, yurtdışında eğitim verdiğini söyledi. Nato, Amerikan Hava Kuvvetleri, emniyet, Maltepe Askeri Lisesi gibi kurumlara eğitim veren Şenol, "öğrenci kendisindeki enerjiyi 5 ay sonunda fark eder ancak Ninpo eğitiminin sonu yoktur" diye konuştu. İki saat süren kurslarda gördüğü ilgiden memnun olduğunu söyleyen Erdoğan Şenol, "Ninpo çalışan bir kişi insan ilişkilerinde bir çiçek gibi narin davranır, egolarından arınır, bir tehlike anında ise çevresindeki kalem, kitap, şemsiye gibi araçları kendisini savunmak için kullanır, kısaca akıl, beden ve kalp üçlüsünün en etkili savunma sanatıdır" dedi.

Gymnasium Sağlıklı Yaşam Merkezin'de düzenlenen kurslara dünyanın çeşitli bölgelerinden ünlü Ninpo ustaları katılıyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gelen Ninpo Federasyonu Avrupa Başkanı 6. dan Ninpo ve Jiu Jutsu uzmanı Master Guy Aerts, eğitimini ve Ninpo sanatının hayatına etkisini anlattı ve Türkiye'deki 7. seminerini verdi. Türkiye şartlarını değerlendiren Aerts, "Ninpo, Türk bayanlarının her türlü tehlikeye karşı kendilerini korumayı öğrenebilecekleri bir sanat, çünkü güçlü olmak gerekmiyor" diye konuştu.

YENİ ASIR GAZETESİ....

Yayımlanma Tarihi: 01-01-1970