BEYAZ YAKA


Savaş Sanatları Prensipleri, Kriz ve Stres Yönetimi, Sağlıklı Yaşam ve Savunma Sanatı…

Hayat doğumdan, başlangıçtan itibaren ve yaşamın yeni bir yaşamla buluşması (tekâmül) ölüm anına kadar bir savaş ve mücadeledir. Aslında hayatın kendisi bir savaş sanatıdır. Bu savaşta ruhani olgunluğa erişmemiş, hayatında öğretilere sahip olmayan ruhlar yenilgiye uğramışlardır.

Felsefemizde her bir yenilgi sizi gerçek doğruya götüren bir yol gösterici bir öğretmendir. Yenilmek yok yeniden öğrenmek vardır. Mükemmelliğe ulaşma yolunda aracı olarak kullandığımız samuray beden terbiyesi teknikleri sizlere çalışmalarımızda yaşadığınız herhangi bir öfkeli, panikli, sinirli, heyecanlı, hatalı uyguladığınız bir hareket sizi partnerinizle yaptığınız mücadelede yenilgiye uğratacaktır. Çünkü sinir ve öfkeyle yaptığınız mücadele sizi ya erkenden yoracak veya yanlış zamanlama hatalı davranışla beraber rakibinize vereceğiniz açıklar sizi mağlubiyete uğratacaktır. Bu yenilgiler size zamanla sakinliği, stratejiyi, doğru zamanlamayı, karşıdakinin öfkesini ateş elementini sizin su elementinizle söndürüp etkisiz hale getirmeyi öğretecektir. Karşınızdaki hasmınızın enerjisini kullanıp durumu kendi lehinize çevirmeyi öğreneceksiniz.

Samuray teknikleri sizin bedeninize bu öğretiyi ince ince işlerken ruhunuzda bedeninizin bu karakteristik özelliğiyle zaman içinde uyum sağlayıp bütünleşecektir. Bunun sonucunda hayattaki zorluklar ve mücadeleler sizi yıldırmayacak ve nasıl ki Jiu Jitsu tekniklerinin kilitlerinden boğmalarından bir kaçış kurtuluş ve ardından zafer varsa elbette hayattaki zorluklarında üstesinden gelmek için pek çok yöntem vardır. Yaşam dediğimiz sonsuz öğrenme sürecinde yaşadığınız yenilgiler zorluklar sizi tecrübelendirip ruhunuzu olgunluğa eriştirip yerine sizi devam ettirecek neslinize rehber olacaktır.

Sizlerin bedenen ve ruhen kişisel zayıf yönlerinizi geliştirmeye yönelik modifiye ettiğimiz çalışma programlarımızla kendinizi savunmanın yanı sıra aynı zamanda sağlıklı güçlü bir bedene sahip olacaksınız. Bushido felsefesinin prensipleriyle de meslek ve kariyer hayatınızda da sizi var olduğunuzdan çok daha özel, ayrıcalıklı ve üstün kılacaktır.