ERDOĞAN ŞENOL
GRAND MASTER


Ustaların ustası Shihan Erdoğan Şenol, Yaşam tarzım ve yaşam felsefem olarak tanımlayıp yürüdüğü yolda sayısız unvanlar, uluslararası başarılar ve yetiştirdiği sayısız öğrenciler bırakmıştır geride. Uzak doğu savaş sanatlarının Türkiye'deki en büyük otoritesi ve dünyaca ünlü ustasıdır Erdoğan Şenol. Jiu Jitsu sanatının Tükiye'deki kurucusu ve babasıdır. 

1958 İzmir doğumlu olup 1965 yılında savaş sanatlarına başlamıştır.

 

Shihan Erdoğan Şenol'un Unvanları:

Taekwon-Do 7.Degree Black Belt

Milli hakem Antrenör uluslararası Taekwon-Do merkezi Dünya'ca ünlü usta Türkiye'deki Taekwon-Do'nun kurucusu Soo Se Cho Türkiye Temsilcisi. 

Shinto Ryu Jiu Jitsu 8.Degree Black Belt 

Genbukan Ninjutsu 7.Degree Black Belt 

Kokon Ryu Aikido 5.Degree Black Belt 

Samurai Combat Ju-Jutsu 8.Degree Black Belt

Genbukan Ninpo Ju-Jutsu Federasyonu Türkiye Temsilcisi

 Brazilian Jiu Jitsu Salvador Bahia Federasyonu Türkiye Temsilcisi

Izumi Dojo Kurucusu ve Baş Antrenörü

 

Ayrıca 2000 yılından itibaren Brazilian Jiu Jitsu sanatını Türkiye'de başlatıp Dünya'ca ünlü ustaları ve takımları İzmir'e getirip bir ilke daha imza atmıştır. 

Nato Amerikan Hava Kuvvetleri, Maltepe Askeri Lisesi, Bornova-100.Yıl Polis Okulu, Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü, Yeni Asır Gazetesi, İncirlik Üssü, Ege Üniversitesi, Başbakanlık ve Cumhur Başkanlığı Koruma Daire Başkanlığı gibi üst seviye makamlarda, Uzakdoğu Savaş Sanatlarında kuruculuk ve antrenörlük yaparak sayısız öğrenciler yetiştirip birçok uluslararası organizasyona imza atmıştır.