EDSON CARVALHO
GRAND MASTER


Sensei Edson Carvalho Salvador, Bahia Brazilya'da doğdu. Babası Prof. Ciro onun ilk hocasıydı. Edson Carvalho aslında savaş sanatları dünyasının tam ortasına doğmuştu ve böylece geleceğin büyük şampiyonu için tüm şartlar yerli yerindeydi. 

Prof. Ciro ve Sensei Kazuo Yoshida tarafından işletilen Itapagipano Judo Kulübünün alt katında yaşıyordu ve antrenmanlara 4 yaşında başlamıştı. 14 yaşına geldiğinde çoktan kendi tekniğini geliştirmiş ve becerileri öyle bir noktaya gelmişti ki asistan öğretici ve eğitmen konumuna yükselmişti bile. O gün bugün durmaksızın yoluna devam etmektedir.

Edson Carvalho temel bilgilerini Sensei Hugo Ricardo, Yamamoto, Shigueto Yamazaki, Mitiharo Sogabe (Ono), Matsuda ve meşhur Ysao Okana dan edindi. 
        
Yerel olarak birkaç unvan kazanıp müsabık başarılar elde ettikten sonra 1989 yılında Rio de Janeiroya gitti ve burada ünlü Prof. Mehdi ile tanıştı. Burada tekniğini, bilgilerini ve öğretim/eğitim bilimini mükemmelleştirdi. Rio da yaşadığı dönemde hem Flamengo Club hem de Carlson Gracie Club adına Brazilian Jiu Jitsu turnavalarında yarıştı. Edson Carvalho ayakta ve yer dövüşünü harmanlayan oldukça ofansif ve agresif bir dövüş stiline sahiptir. Onun karşısına çıkmak rakipleri için her zaman ve şartta zorlu ve hatta korkunç bir mücadele demektir. İster ringte, ister kafeste ya da isterse minderde, her nerde olursa olsun doğaüstü bir güce ve kusursuz bir tekniğe sahip Edson Carvalho ile mücadele edebilmek dünyanın en üstün dövüşçüleri için bile yürek isteyen bir iştir. Yenilmenin ne olduğunu bilmeyen bu yıldırıcı ve ürkütücü dövüşçünün karşısına çıkabilmenin fiziksel zorluklarından çok psikolojik zorluklarının altını çizmek gerek.

Bunun nasıl bir şey olduğunu kelimelerle anlatmak oldukça zordur ancak onunla bir kez antrenman amaçlı olsa bile mindere çıkınca ne demek istediğimiz çok daha iyi anlaşılabilir. 

Başarıları ve eğitim müfredatı otantik antrenman ve unutulmaz dövüşlere ait zaferlerin izlerini taşıyan Edson Carvalho dünyanın birçok ülkesinde dövüşmüş, eğitim vermiş ve sayısız uluslararası Dojoda antrenman yapmıştır. Aralarında Amanda Nunes, Ronaldo “Jacare“ Souza ve Bruno Carvalho gibi sayısız şampiyon yetiştiren Edson Carvalho’nun muazzam teknik kalitesi ve engin bilgisi savaş sanatları dünyasının en elit atletlerince rağbet görmektedir.

Günümüzde Sensei Carvalho hala antrenmanlarını, eğitimlerini ve müsabakalara katılmayı sürüdürmektedir. Ayrıca çeşitli kolluk güçlerine, SWAT Team, Polis Teşkilatı ve Silahlı Kuvvetleri mensublarına eğitim vermektedir. 

Team Edson Carvalho Türkiye olarak, Sensei Edson Carvalho’yu tanımış olmak ve onunla çalışabiliyor olmaktan mutluyuz. Bu ayrıcalığa sahip olduğumuz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Takımın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.